Aby zásielka bola doručená včas, nepoškodená a na správnu adresu je dôležité zásielku správne zabaliť. Čítajte ďalej a zistíte, ako na to.

Pri preberaní zásielky musí byť každý balík označený menom, adresou a telefónnym číslom príjemcu.

Veľkosť kartónovej krabice voľte podľa obsahu zásielky. Krabice, ktoré nie sú úplne vyplnené sa môžu stlačiť a naopak krabice, ktoré budú preplnené, môžu prasknúť.

V prípade, že sa krehký tovar bude nachádzať v taške alebo inom neprimeranom obalovom materiáli, zriekame sa zodpovednosti za prípadné poškodenie počas prepravy. Pamätajte, že samotná nálepka „KREHKÉ“, alebo „FRAGILE“, vašu zásielku neochráni. Tá slúži len ako upozornenie. Zásielka musí byť v prvom rade dobre zabalená.

Elektronika ako počítače, LCD TV, laptopy, domáce kiná, mobilné telefóny a pod. musia byť zabalené v originálnom obale. Doporučujeme nechať krabice s elektronikou otvorené a bezpečne ich zalepiť až pred zrakom našeho šoféra, keď príde vyzdvihnúť vašu zásielku.

Ak sa jedná o balíky balené priamo zákazníkom, hmotnosť jednotlivých kusov nesmie presiahnuť 30 kg. Vždy sa skôr snažte použiť niekoľko menších krabíc ako jednu veľkú.

V prípade, že bicykel nie je zabalený v kartónovej krabici, prepravujeme bicykle len za podmienok, že: riadidlá bicykla sú otočené o 90 stupňov a pedále bicykla smerujú dovnútra, prípadne sú odmontované úplne.

Doporučujeme takisto obaliť lakované časti vhodným baliacim materiálom (bublinková fólia, igelit, vlnitý kartón …), aby sa predišlo prípadnému poškriabaniu. Rovnako doporučujeme ochrániť mechanické časti náchylné na poškodenie.

Vyčnievajúce časti nábytku musia byť obalené a takisto rohy a lišty musia byť dostatočne ochránené pred nárazom.

Sedacie súpravy musia byť obalené minimálne vo fólii. Majte na pamäti, že tovar prekonáva veľkú vzdialenosť.

Nepreberáme žiadnu zodpovednosť za škody, ktoré vám vzniknú v dôsledku nesprávneho balenia.

Upozorňujeme, že každá zásielka musí byť riadne zabalená a pripravená na transport.

Naša spoločnosť má právo odmietnuť prevziať zásielku, ktorá nebude riadnym spôsobom zabalená, alebo ktorá nebude spĺňať požiadavky na dostatočné zabalenie.